e_danae (e_danae) wrote,
e_danae
e_danae

Forge of Origins

Protože o tom stejně básním, kudy chodím, zpropaguju to i tady.

Forge of Origins je skvělá fanfiction od Nyruserry.
Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude bavit ff ze světa filmového Hobita a že bych u páru Thorin/Bilbo neprotáčela oči v sloup. A teď jsem z toho už měsíc na větvi.

Na té fanfiction je skvělé úplně všechno. Že vyrostla z dost podezřelého promptu "trpaslíci se dvoří tak, že objekt své lásky unesou a drží šest měsíců v zajetí", který se mohl lehce zvrhnout v něco hodně divného, a vyrazila z něj neuvěřitelné. Že je to regulérní příběh o střetu kultur, který zejména tu trpasličí rozpracovává do neuvěřitelných a hrozně zajímavých detailů. Kde každý trpaslík dostává svůj propracovaný příběh. Kde je Bilbo opravdu hrdina, ne panenka na hraní.
A je to fanfiction romantická, s touhou pomalu rozdmýchávanou, kde má každý pohled a každý kradmý dotyk význam a obrovskou sílu.

A není to dokončené. A část vznikla během NaNoWriMo. A autorka pravidelně aktualizuje. A už má hotovou poslední kapitolu. Takže by to mohla dopsat. Neváhejte. Čtěte.

P.S: V souvislosti s touhle ff jsem se znovu zamýšlela nad okřídleným Juliiným výrokem "čím blbější dílo, tím lepší fanfiction". A v souvislosti s filmovým Hobitem ho asi trochu poopravím - některá díla, i když se tak úplně nezdaří, stvoří úchvatný svět, který do sebe láká fanfiction jako malinovka vosy. Scénáristicky a příběhově se filmový Hobit zrovna moc nepovedl. Ale vytvořil úchvatnou krajinu potenciálních příběhů, kterou jsme sotva zahlédli, navzdory maximální stopáži.
Fanfiction nám dává možnost tenhle svět prozkoumat do hloubky a zalidnit.
Sláva jí.
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 4 comments